poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Koncertowa jesień

Rok 2009 można chyba śmiało uznać za bardzo udany, jeśli chodzi o koncerty w klimatach około-postowych w Polsce. Po wiosennych koncertach takich zespołów jak Mono, This Will Destroy You, 65daysofstatic czy Rosetta i Minsk czeka nas jeszcze intesywniejsza koncertowa jesień.

Rozpoczną ją Múm oraz Jacaszek, którzy wystąpią już w przyszłą niedzielę w ramach katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2009. Zarówno Islandczycy z Múm, jak i Jacaszek promować będą z pewnością swoje nowe albumy, których premiera miały miejsce w tym roku.

Zaledwie tydzień później Polskę odwiedzą God Is an Astronaut oraz Caspian, którzy przy supporcie Tides From Nebula z Warszawy wypełnią swoimi dzwiękami pięć polskich miast. Trasa rozpocznie się od koncertu w poznańskim Blue Note 7. września. Następnie zespoły udadzą się do Gdyni (Ucho), Warszawy (Progresja) oraz Krakowa (Manggha). Dzień później odbędzie się ostatni koncert w Tczewie (Ucho), jednakże już bez udziału God Is an Astronaut.
Końcem września gratka dla fanów francuskiego multiinstrumentalisty Yanna Tiersena, znanego pewnie większości jako autor muzyki do Amelii czy Good Bye, Lenin! Tiersen - supportowany przez Orka oraz Tymon & The Transistors zagra dwa koncerty, w warszawskiej Progresji (24.09) i dzień później w poznańskim Eskulapie. Bilety na te koncerty dostępne są w sieci Eventim oraz w w/w klubach.

Kolejna fala koncertów nadejdzie w listopadzie, kiedy to na scenach polskich klubów pojawią się pg.lost, maybeshewill, As I Watch You From Afar oraz port-royal.
Rozpoczną ją Szwedzi z pg.lost, którzy pracują obecnie w studio nad nowym albumem. Zagrają aż cztery koncerty (10.11 - 13.11) w Poznaniu (Minoga), Wrocławiu (Bezsenność), Warszawie (Jadłodajnia Filozoficzna) oraz Tczewie (Tromba). Pięć dni później w Poznaniu (18.11 - Pod Minogą) zagoszczą Maybeshewill oraz As I Watch You From Afar. Następnego dnia wystąpią w warszawskiej Jadłodalni Filozoficznej.

Swój nowy album, na którym udzielali się polscy artyści, promować będzie również ambientowo-postrockowy zespół port-royal. Włosi wystąpią 25.11 we Wrocławiu (Bezsenność) oraz dzień później w Poznaniu (Pod Minogą).
Na koniec, późną jesienią koncert Toirtoise, o którym była już mowa na blogu (). Jedyny koncert amerykańskiej formacji odbędzie się 7. grudnia w poznańskim Starym Browarze.

Szczegółowe informacje odnośnie wszystkich koncertów znajdują się w zakładce 'Wydarzenia' .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz